حمید صفت آزاد می شود ؟! ( نقص حکم قصاص )

37 بازدید

نقص حکم اعدام حمید صفت

 

اگر یادتون باشه ، 4 سال قبل یعنی در سال 1396 حمید صفت متهم به قتل پدرخوانده اش شد . حمید صفت در اون حوالی ، رابطه خوبی با پدرخوانده  خودش(شوهر مادرش ) نداشت . طبق شواهد و اظهارات پلیس تهران ، حمید صفت طی درگیری با پدرخوانده اش ، او را حل میدهد و بر اثر وارد شدن ضربه به سرش ، جان خود را از دست میدهد .

 

حال و احوالات حمید صفت بعد از قتل

در نتیجه حمید صفت دچار مشکلات زیادی بعد از قتل پدرخوانده اش شد . یکی از اصلی ترین معضلاتی که براش پیش اومد ، حاشیه ها و حواشی بود که از جانب شهرتش بهش وارد شد .همچنین سختی های زندان رو برای یک مدت متحمل شد . در نتیجه او بعد از گذاشتن وثیقه 600 میلیون تومانی از زندان آزاد می شود . وی بعد از آزادی اش آهنگ عجایب شهر رو در بین مردم منتشر میکنه . این آهنگ باز هم خاطره های زیادی برای مردم زنده کرد و باعث ایجاد افکار بهتری در میان مردم شد . اگر شما هم از داستان حمید صفت خبر ندارید که سر انجامش چه میشود ، بهتره که تا انتهای این مقاله پاپ ترک رو همراهی کنید .

 

دستگیری مجدد حمید صفت

بعد از گذشت 3 سال ، بلاخره حکم دستگیری این خواننده مجددا صادر میشود . یعنی در اواخر سال 1399 بنا بر درخواست خانواده مقتول ، حمید صفت به زندان بر میگردد . دوباره موجی از حواشی ها در بین عموم پخش می شود . این بار طرفداران این خواننده عزیز کشورمون احساس ترس و ناامیدی میکنند . چرا که خبر های زیادی درباره حکم قصاص حمید صفت می شنیدند . امروز حکم قتل عمد و قصاص پرونده حمید صفت با اکثریت آرای شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور منقضی شد. حمید صفت با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی اش خبری خوشحال کننده را به مردم و طرفدارانش اعلام کرد.

 

محتوای این پست بدین صورت است که:

“امروز به لطف خدا با رای اکثریت شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور فرجام خواهی پرونده وی پذیرفته شده است. ایشان  نظر قاضی محترم شعبه ۱۰ کیفری آقای مجید متین راسخ را تایید کردند و نظر مستشاران مبنی بر حکم قتل عمد و قصاص حمید صفت را نقض کردند.  جای امیدواری است به فضل خداوند حمید صفت به زودی زود از زندان آزاد خواهد شد.

 

به اطلاع می رساند آنچه باعث زندانی شدن ایشان در این فرآیند گردید عدم رضایت از نحوه تدارک دفاع و آمادگی کامل و مناسب وکلای سابق ایشان در دادگاه بوده که بنا به همین امر نامبردگان عزل و موضوع تحت مدیریت وکلای دیگری تحت پیگیری و نهایتاً لایحه اعتراض و فرجام خواهی با امید دستیابی به عدالت تهیه و در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور ثبت که نهایتاً منجر به نقض دادنامه بدوی در غیرعمدی ترقی کردن موضوع و موارد اتهامی داشت، بدیهی است در فرصت مناسب از زوایای پنهان و موارد مهم مغفول مانده که جملگی حکایت از بی گناهی حمیدصفت دارد بیان خواهد شد.

 

مجدداً ضمن شکر به درگاه الهی و تشکر از قضات دیوان و رئیس شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران این اتفاق را به هواداران این هنرمند مردمی تبریک عرض می کنیم. “

 

سرگذشت اتقاقات از زبان سرپرست دادسرای امور جنایی

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران (محمد شهریاری)  در 28 مرداد ماه سال 1396 از تشکیل پرونده برای حمید صفت، به اتهام قتل خبر داد . همچنین اضافه کرد که در دو سه روز گذشته طی درگیری متهم با ناپدری اش منجر به قتل وی شد. متهم هم اکنون در بازداشت قرار دارد .«حمید صفت» ششم خردادماه سال ۹۷ از زندان با قرار وثیقه آزاد شد. (تقریبا نزدیک به 10 ماه در زندان به سر برد ) در اواخر سال ۹۹ با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای برطرف‌ شدن ابهامات، بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران، دستور تشکیل هیأت ۱۱ نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

 

هیأت پزشکی در دادسرای جنایی حضور پیدا کردند و دفاعیات حمید صفت را مورد بررسی قرار دادند . بعد از تکمیل تحقیقات ، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون اسلامی مبنی بر : ” اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است “حکم قصاص رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد. بعد از صادر شدن حکم قصاص و گذشت مدتی ، بلاخره قتل عمدی که از طرف دادسرا صادر شده بود منقضی شد و به زودی منتظر آزادی این خواننه محبوب خواهیم بود .

نظر خود را ارسال کنید

تا اکنون نظری ارسال نشده است، اولین نفر باشید که نظر ارسال میکنید.